Yerçekimini reddet!

ayakkabi2Brief : Rockport bir Amerikan ayakkabı markası.“truWalkzero” adında yeni çıkardığı çok hafif ayakkabının unutulmayacak şaşırtıcı bir kampanya ile Manhattan’da lansmanı

Hedef kitle : Ayak sağlığına önem veren tüketici

Strateji : Ayakkabının hafifliğini şaşırtıcı bir şekilde vurgulamak için, yerçekimini reddediyormuş imajı veren bir kampanya gerçekleştirildi.

Uygulama : Manhattan meydanına üzerinde Rockport /truWalkzero yazan dev bir küp konuldu. Küpün üzerine konulan özel konstrüksiyonlar ile küpün yanında duran ve küpe dokunan «truWalkzero» marka ayakkabı giyen kişilerle yerçekimine karşı koyuyormuş ve boşlukta duruyormuş imajı yaratıldı.

Sonuç : Kampanya hem ayakkabının yer çekimini reddecek kadar hafif olduğu duygusunu vermiş hem de hedef kitlede merak uyandırmayı başardı. Görüntülerden etkilenen tüketiciler, küpün üstünde bulunan QR kod ile bağlanarak ayakkabıyı kendi mobil telefonundan inceleme fırsatını buldu. Kampanyada görev alan kişilerle röportaj yapma fırsatı yaratılarak kampanyanın diğer mecralarda gösterilmesi sağlandı. Ayrıca küpün üstüne yerleştirilen QR kod ile açıkhavanın dijital medya ile birlikte kullanılması sağlandı.

 

ayakkabi