Araç Kaplama

Araç kaplama hakkında hızlıca destek almak için 0507 534 03 28 no lu telefona tıklayarak arama yapabilirsiniz.

Araç kaplama örnek çalışmalarımız

Araç kaplatırken nelere dikkat edilmelidir?

Araç kaplama işçiliğinde en önemli etken tabi ki uygulanacak yüzeyin temiz olmasıdır. Diğer önemli faktör ise kullanılan folyo çeşididir. Araç üzerinde kullanılacak folyo kesinlikle normal folyo olmamalıdır çünkü bu folyolar bir iki ay içerisinde kenarlardan kalkma yapabilmektedir. Araç kaplamaları için üretilen cast folyoların kullanılması bu açıdan önem arz etmektedir. Cast Folyolar araçlara özel dijital baskılı folyolardır, sıcak hava ile araca uygulandığında girintili bölgelere kolayca nüfus ederek aracın bütünlüğünü korumaktadır. Cast folyolar gerekli şartlar sağlandığında 5 yıl kadar ömrü bulunmaktadır. Tabi ki bu ömrü uzatmak ya da kısaltmak aracı kullananların elindedir. Araç kaplama folyolarının ömrünü uzatmak için kimyasal ögeler içeren yıkamalardan kaçınmak çok önemlidir. Diğer bir özellik ise Cast folyonun üzerine laminasyon uygulamak olacaktır bu laminasyon hem araç kaplamasının ömrünü uzatacak hem de aracınızın üzerine uygulanan görselin canlılığını uzun süre koruyacaktır. Diğer bir detay ise özellikle cam kısmına yapılan kaplama işlemlerinde camların kapatılıp açılmamasıdır. Çünkü her kapatıp açma işlemi folyoya zarar verecektir.

Araç kaplamanın teknik özellikleri

Araç giydirmede kullanılan folyo ya cast folyo denir. Bu folyolar yapısı gereği araçlara daha rahat uygulanabilmesi için çok ince bir kalınlığa sahiptir. Bu yüzden araç giydirme işlemi deneyimli ekipler tarafından uygulanmalıdır.

Araç kaplamada ölçü

Araç kaplama işlemlerinde uygulama yapılacak aracın resmi çekilir ve ölçüleri milimetrik olarak alınır. bu ölçülere göre grafik çalışması yapılır ve araca uygulanır. Deneyimli ekiplerin ölçü alması bu bakıma çok önemlidir ki en ufak bir kaymada baskınız da da kaymalar olacaktır. Araç kaplamasında uygulama yapılacak aracın modeli ve teknik bilgilerine ulaşılarak gerekli merkezlerden çizimlerine ulaşılması da önemli bir detaydır.

Araç Kaplama da tasarımın önemi

Araç kaplama işlemlerinde bir diğer önemli detay ise yapılan tasarımdır. Özellikle araçların girintili bölgelerine, farlarının bulunduğu kısıma, kapı kolları gibi yerlere tasarım ögelerinin gelmemesine dikkat edilmelidir. Aksi taktirde ürün baskıya verildiğinde çok geç kalınmış olabilir. ve bu bölgeler araca uygulandığında hemen göze çarpacaktır.

Araç giydirme fiyatları

Araç giydirme fiyatları kullanılacak olan folyoya, yapılan tasarıma ve verilen garantiye göre değişmektedir. Araç kaplamalarda kullanılan çok çeşitli folyolar ve çeşitli teknikler uygulanmaktadır. Folyodan sonra özel olarak laminasyon kaplana bilmektedir bu gibi ögeler göz önüne alındığında Araç kaplama fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Genellemeye bakıldığında 3m diye adlandırdığımız folyo üzerinden fiyat verilmektedir. En güncel fiyatı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Videoların alt kısmında yaptığımız işlerin örneklerini görebilirsiniz.