Uçan arabanın satış tarihi açıklandı

Aylardır merakla beklenen uçan arabanın satış tarihi merak konusu olmuştu. AeroMobil Ceo’su Juraj Vaculik, tasarımcılığını  Stefan Klein‘in yaptığı uçan otomobil’i 2017 yılında piyasaya sürmeyi planladıklarını açıkladı.

Avusturya’nın Viyana şehrinde düzenlenen teknoloji fuarında görücüye çıkan AeroMobil, düzenlenen teknoloji fuarı Pioneers Festivali’nde ziyaretçilerin bir hayli ilgisini çekmeyi başarmıştı. Ayrıca kısa bir video sunumu da yapılan aracı izleyenler adeta uzay filmleri çağının yaklaştığını hissettiklerini dile getirdiler.

Uçan Araba

Uçan Araba

KARADA 160km HAVADA 200km HIZ YAPABİLİYOR

Geleceğin ulaşım aracı olarak lanse edilen ve hem havada hem de karada gidebilen AeroMobil, Karada 160, havada 200 km hıza ulaşabiliyor.

Uçan Otomobil

Uçan Otomobil

İLK UÇUŞ TESTİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

200 bin euro olarak satışa çıkması düşünülen araç iki kişilik olarak tasarlandı. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında uçuş testleri yapılan AeroMobil 3.0,  bu testleri başarı ile tamamladı.

200 bin eurodan satışa sunulması planlanan iki kişilik otomobilin ikinci prototipi AeroMobil 3.0, geçtiğimiz yılın ekim ayında ilk uçuşunu başarılı bir şekilde gerçekleştirmişti.

AeroMobil

AeroMobil