Transit Araç Giydirme

Transit araç giydirme işlemi ortalama 32m2 sağ ve sol yan kaplama alanı ile işlem sonlanmaktadır. Transit marka araçlar kaplanması en çok uğraştıran ve bize göre reklam alanı en az kapalı kara ticari araçlardandır. Özellikle yan bölümde bulunan plastik bölmeler aracı korumak için yapılsa da reklam alanlarını çok fazla kısıtlamaktadır. Transit araçlarının uygulama zorluğunun nedeni ise panelvan araçlarda pencere boşluğuna gelen yerlerin köşe kısımlarının daha keskin olmasıdır. Eski kasalı araçlarda bu durum daha çok iken son yıllarda giderek yumuşatmaya başladıklarını da söyleyebiliriz. Bu kısımlardaki derinliğin çok olması folyonun belirli bir süre sonra patlamasına neden olmaktadır. Sizlerde bir çok kere bu duruma şahit olmuşsunuzdur. Her ihtimale karşı bu kanallara bant astar kullanılması ya da uygulama sonunda ısıtıcı ile derinlemesine şok uygulanması köşelerin patlamadan uzun süre kalmasına yardımcı olacaktır. Bize göre Ford markası Ticari araç satın alacak müşterilerinin reklam uygulamalarını da düşünerek yanlardaki plastik alanları daha da modernize etmesi çok şık olacaktır.

Bu yazıda İstoç’ta bulunan Elif Temizlik firmasının aracı ile ilgili görselleri ve videoları paylaşacağız. 32m2 kaplama alanı olan Transit 350 m kısa kasa araç için yaptığımız tasarım ve uygulamanın neticesinde görsellerde gördüğünüz araç ortaya çıktı. Aracın uygulanmasında İmage Perfect Alman marka kanallı folyo kullanıldı. Aracın tasarımı bir gün uygulaması bir gün olmak üzere iki gün sonunda araç kaplanmış olarak Gürhan beye teslim edildi.

Transit Araç Giydirme görselleri

Ford Transit marka araçların yıkanması da diğer tüm giydirilmiş araçlar gibi fırça ya da süngerle yapılmalıdır. Aplikasyon yapılmış araçlarda tazyikli su kullanılmaması gerekmektedir. Bunun iki sebebi vardır. Birincisi köşelerden folyoyu kaldırması ikincisi ise rengi çok erken soldurması dır. Öncelerde firma yöneticileri bu durum hakkında oldukça az bilgiye sahipken bir çok kişi artık konu hakkında bilgiye sahip olmaya başladı. Bizler uygulama yaptığımız her aracın şoförüne detaylı şekilde bilgi vermeye devam ediyoruz.

araç kaplama ile ilgili yaptığımız tüm resimleri görmek için tıklayınız>>>