Kuğu Ajans olarak bu güne kadar bilinen ajans kalıbının dışına çıkarak tasarım yapmanın yanında yapmış olduğu tasarımları da profesyonel ekipler ile birlikte uygulama konusunda bir hayli deneyimli ve başarılı bir şekilde mekanlara hayat vermeye devam ediyoruz.

Tente çeşitleri ve branda çeşitleri

Görsellerde görmüş olduğunuz tente, branda, raylı branda, mafsallı tente, kasetli tente, karpuz branda ve yarasa branda ürünlerimiz uygulanacak olan mekanın tasarım, yapı ve mimarisi göz önüne alınarak tasarlanıyor ve uygulaması tasarımız tarafından yapılıyor.

Raylı Tente

Özellikle son yıllarda dış mekan görselleştirmede oldukça sık tercih edilmeye başlayan açılır kapanır raylı branda sistemleri, şemsiyeler ile birlikte en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Sigara yasağından sonra dış mekanlar için uygulanan branda ve tente sistemlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte kendini yenileme ve teknolojisini artırma zorunluluğu hissetmiştir. Bu dönemden sonra motorlu ve raylı brandalar bu tarz mekanların kurtarıcısı haline gelmiştir. Çeşitli renk ve desen seçenekleri, üs kısmının açılır kapanır olması, mekana uyumluluğu sayesinde raylı tenteler ve diğer mafsallı tente, kasetli tente çeşitleri oldukça çok tercih edilmektedir.

Kasetli Tenteler

Ülkemizde özellikle kullanım alanları market ve küçük çaplı lokanta, çiğ köfte dükkanları gibi müşterisini dışarıda ağırlayan yol üstü müşterilerine yönelik çalışmalar yapan işletmeler kasetli tenteleri tercih etmektedirler. Kullanımı manüel olan bu tente türleri bir kol sayesinde çevrilerek açılıp toplanmaktadır. genellikle iki koldan oluşan mafsallı tenteler 3 metre uzunlukta kola sahip olmasına rağmen açılır boyunun en fazla 2,5 metreye göre ayarlanması tentenin mekanizma ömrünü uzatmak için çok önemlidir. Bu konuda kasetli tenteyi tercih eden iş yerleri sahipleri ve kullanıcıları bu konuda bilgilendirilmektedir. Her türlü tente ve branda ürününde olduğu gibi kasetli tentelerde de renk çeşitleri bulunmakta ve mekana uygun tasarımlar doğrultusunda uygulama yapılmaktadır.

Mafsallı Tenteler

Mafsallı tentelerin ülkemizde en yaygın olarak kullanıldığı yerler camilerdir, gerek ayakları gerekse çift tarafa açıla bilirliği sayesinde gölgeleme mesafesi çok olan mafsallı tenteler camiler tarafından tercih edilmektedir. Kasetli tente  ile aynı mekanizmayı kullanan mafsallı tentelerde manüel olarak kullanılmakta ve kullanım ömrünü uzatmak için kolların sonuna kadar açılması önerilmemektedir. Buna ek olarak karlı ve rüzgarlı havalarda kapatılması da mafsallı tentelerin ömrünü uzatmaya yardımcı olacaktır.

Karpuz Branda

Daha çok dekoratif amaçla kullanılan karpuz brandalar özellikli elit  mekanların tercih ettiği bir üründür. Bulundu mekana modern bir hava katan karpuz brandalar üzerinde mekan logosu uygulandığında gerçekten güzel bir görüntü ortaya koymaktadır. Görünüşü oldukça şık olan bu tür brandalar  kapanabilir ve sabit olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Yarasa Branda

Yarasa branda son dönemlerde sıkça kullanılmaya başlayan daha çok gölgeleme maksatlı kullanılan yağmuru ve karı kısmen önleyen tamamen gösterişe ve tasarıma yönelik bir üründür. Uzaktan bakıldığında yarasayı andıran ve bulunduğu mekana değişik bir atmosfer katan yarasa brandalar daha çok mimari estetiği ortaya koymaya yönelik çalışmalar içerisinde yer almaktadır.