Steve Jobs’ın sırrı yıllar sonra ortaya çıktı

Steve Jobs’ın hayatını inceleyen kitaptan alınan bilgiler doğrultusunda Jabs ve Tim Cook hakkında ilginç bir hikaye de ortaya çıktı.

Dört yıl önce savaştığı kansere yenik düşerek hayatını kaybeden dünya markası Apple‘ın kurucusu ve CEO’su Steve Jobs‘un hayatı bir kez daha mercek altına alındı.

Ünlü bilgisayar uzmanı  ve bilim adamının gençliğinden itibaren hayatını inceleyen ‘Becoming Steve Jobs‘ adlı kitap daha piyasaya çıkmadan merak uyandıran bilgiler ortaya çıkarttı.

Tim Cook, Jony Ive, Eddy Cue, Ed Catmull, John Lasseter, ve Robert Iger gibi önemli kişilerle yapılan röportajlar sonucu hazırlanan kitapta, 2009 yılında karaciğer nakline ihtiyaç duyan Jobs’a ilk yardım teklıfı Tim Cook’tan gelmiş. Hasta meslektaşı ile aynı kan grubuna sahip olduğunu öğrenen Cook, Jobs’a karaciğerini verme teklifinde bulunmuş ancak  bu teklif Steve Jobs tarafından geri çevrilmiş.

Yazarla yaptığı görüşmede “Ona sağlığım yerinde, kontrollerimi yaptırdım ve karaciğerimi verdikten sonra sağlığımla ilgili bir sorun yaşamayacağım dedim ama ikna edemedim” diyen Cook, onunla 13 yıl çalıştık ve sadece 4 kere kavga ettik bu olayda o kavgalardan biriydi dedi.