Ham bez çanta üzerine yapmış olduğumuz bir kaç çalışma

Bez Çanta Özellikleri

Genellikle promosyon ürünlerinde kullanılan bez çantalar adından da anlaşıldığı gibi ham bezden yapılmaktadır. Günümüz reklamcılık ve baskı sektörünün gelişmesine paralel olarak firmalar da bez çantalar üzerinde etkili grafik ve görsellerle daha etkin reklamlar ile şirketlerinin isimlerini duyurmaya ve değişik promosyon hediyeler ile reklam yapmaya çalışmaktadır. Bu çantaların üzerine uygulanan görseller daha çok vektörel ağırlıklı çizimler olmakla birlikte transfer baskı uygulamaları da yapıla bilmektedir. Ancak transfer baskı uygulamaları diğer vektörel serigraf çalışmalara göre çok pahalı olduğundan çok tercih edilmemektedir.

Bu bez çantalar özellikle fuar dönemlerinde ve çeşitli etkinliklerde firma reklamı içeren baskılar kullanılmak koşulu ile tercih edilen reklam ürünleridir. Günümüzde bir çok firma  bez çanta ya da tela çantayı fuarlarda yada reklam etkinliklerinde tercih etmektedir. Yıllardır süre gelen fuar ve promosyon deneyimimizi ele aldığımızda hemen hemen bütün büyük firmalar ham bez veya tela çantalar ile firma reklamı yapma yoluna gitmişlerdir.

Tela çantaya nazaran daha az tutulmasının sebebi ise kıyaslandığında tela çantadan daha pahalı olmasıdır, ancak tela çantaya göre daha uzun ömürlü ve daha kalitelidir.

Bez çantaların en önemli özelliği ise geri dönüşümlü ve doğaya karşı saygılı bir ürün olmasıdır. Bu yüzden son dönemlerde firmaların reklam ürünü olarak kullandığı doğaya saygılı firma imajını göstermek için de birçok firma için tercih sebebi olmuştur.