Cafe Restaurant Menü Tasarımları örnekleri

Cafe Restaurant Menü Tasarımları

Menü tasarımları son dönemde oldukça üzerinde çalışılan bir konu haline geldi. Çok farkı tasarımların ortaya çıktığı grafik tasarım açısından hareketli bir alan olarak ilerliyor. Menü tasarımlarında canlı renklerin kullanılması daha kolay ve daha çok ilgi çekiyor. Aynı zamanda canlı görsellerin bulunmasının ve çekiminin diğer ürünlere göre daha kolay olması bu alanda görselliği artırıyor. Menü tasarımlarında renk çeşitliliği de canlılığa neden oluyor. Matbaa sektörünün materyal çeşitliliği ile de birleşen menü tasarımı bu sayede farklılıklar ortaya koymaya başlıyor.

Son zamanlarda cafelerin çoğalması ve cafelerde yemek ürünlerinin verilmeye başlaması menüye olan ihtiyacı artırdı. Bu nedenle restaurant sınıfına giren cafelerde kaliteli menü isteği daha da önem kazandı. Yemek sektöründe sunum diğer sektörler göre daha da önemlidir. Ve sunumun ilk basamağı tabiki de müşteriye sunulan menülerdir.

Menü örnekleri için dikkat edilmesi gereken ve en çok yapılan hatalardan birisi de internetten toplanmaya çalışılan resimlerdir. Mekanlar kendi ürünlerinin resimleri ile değilde internetten bulunan ürünler ile menü tasarımı yaptırdığında sıkça müşteri tarafından sorunla karşıaşmaktadır. Tasarımcı açısından da belirli bir konsetppe çekilmeyen resimler tasarımı olumsuz etkilemekte ve istenen etkiyi oluşturamamaktadır. Menü tasarımlarında tasarımcının konuya hakimliği çok önemlidir. Ancak menü tasarımları resim çekiminden baskı aşamasına kadar komple hizmet olarak yapıldığında en başarılı sonuçlar alınmkatadır.