Ofis tabelası özellikle kurumsal firmalarda en çok ilgi çeken tabela örneklerinden bir tanesidir. Gösteriş ve şıklığın ön planda tutulduğu ofis tabelası tasarımları dış mekan tabelalarına göre daha ince ve hassas işçilik istemektedir. En çok karşılama bankosu arkası, bekleme salonu duvarı ve şirket girişlerinde sıklıkla görürüz. Ofis tabelası için malzeme kalitesi de çok önemlidir. Gösterişin önemli olduğu bu tarz tabelalarda işçilik ve kaliteye çok dikkat edilmeli, Markaya ve takılacak mekanın duvar özellikleri, renk ve mekan uyumu dikkate alınarak tasarım ve mazlemenin belirlenmesi gerekmektedir.

Hızlıca destek almak için 0507 534 03 28 no lu telefona tıklayarak arama yapabilirsiniz.

Ofis tabela özellikleri

Tabela tasarımları tasarımcının beyin gücüne kalmıştır. Ancak bu durumu sınırlandıran bazı durumlar mevcut, bu sınırların başında firmanın kurumsal renkleri, Ofis tabelasının kurulacağı ortamın renkleri ve kurulacak duvarın özellikleri gelmektedir. Bu durumlar kullanılacak malzeme ve zemin renklerini etkileyen en önemli faktörlerdir. Bu faktörler dikkate alınarak tabela işlerinde kullanılacak olan pleksi, kompozit, ahşap, demir ya da diğer malzemeler belirlenmektedir. Biz Fikirmen Medya olarak tabela işlerinde klasikleşmiş kompozit + pleksi anlayışının dışında aklınıza gelebilecek her şeyi tabelada kullanmayı amaçlamaktayız. Tabi bu anlayışımız ürünlerin kimyasallarının ve doğallığının birbirlerine zarar vermeyecek ölçüde olmasına dikkat etmek koşulu ile.

Ofis tabelası nerelerde kullanılır?

Ofis tabelası adından da anlaşıldığı gibi ofis tabelası olup ofis içi, bina girişi ve karşılama bankolarının arka kısmında kullanılmaktadır.  İnternette yaptığınız aramalarda bir çok ofis tabelası örneği ile karşılaşabilirsiniz. Ofis tabelaları genellikle zeminsiz ışıklı kutu harf olarak tercih edilmektedir. Ancak bu tabelanın uygunluk durumu çok önemlidir. Çünkü zemine ışık yansıtmalı tabelalar için duvarın arka bölümünün kullanıma uygun olması gerekmektedir. Önden bakıldığında he ne kadar şık görünse de iç kısımda kablo ağı olacaktır. Bu yüzden ya arka kısma kablo ağı döşenecek ya da ön kısma kompozit panel yapılarak kablolar içine döşenecek harfler de üzerine monte edilecektir. Biz genelde arka kısma kablo ağı döşemekten yanayız. Bu sayede ön taraf duvarla bitişik ve çok şık olmaktadır. Diğer bir seçenek pleksi ayaklı zemin üzerine harflerin yapıştırılması seçeneği. Bu durumda ışığı genelde dışardan pleksi zemin üzerine yansıtarak kullanmaktayız. Bu yüzden ışığı çeken pleksi zemin harflerin daha çok yansıma almasını sağlamaktadır. Bu sayede ortama farklı bir zenginlik ve ferahlık katmaktadır. Dikkat ederseniz hastane, dişçi, muayenehane gibi yerle bu yüzden parlak pleksi tabela tercih etmektedir.

Ofis Tabelasında İşçilik

Güneş, yağmur, kar, rüzgar gibi dış etkenlerden etkilenmediği için daha hassas malzemeler kullanılmakta buna rağmen daha uzun süreli kullanılabilmektedir. Genellikle dış mekan tabela ürünleri ile hemen hemen aynı malzemeler kullanılır. Krom iç mekan tabelalar diğer taelalara göre daha hassas işçilik istemektedir. Bu duruma örnek olarak gözün seçiciliği gelmektedir. Örneğin gözümüz 1,5 metreden sonra çok fazla kusuru yakalayamadığı için dış mekan tabelalarda cnc kesimlerinde ince işçiliğe dikkat edilmemektedir. Ancak ofis tabelalarına daha yakından bakıldığı için en ufak bir çizik hemen fark edilecektir.  Bu durumun en sıkıntılı kısmı kaliteli yapıştırıcı kullanan firmalar için sıkıntı yarata bilir.  Yapışan ürünü çıkartmak ve temizlemek neredeyse imkansız hale gelmektedir. Bu yüzden ofis tabelası işçiliği diğer tabelalara göre daha hassas ve daha maliyetlidir.

Diğer bir konu ofis tabelası tasarım ve modelleridir. Aslında bu konuda bir sınırlama yoktur. Şöyle ki  tabelacılar tabela yaparken kendilerini kompozit, pleksi, folyo ve krom harfle sınırlarlar ancak bir simge oluşturulabilecek her şey bir tabelaya dönüştürülebilir. Her türlü ağaç, dal parçaları, kumaş, ham demir, çakıl taşları, tuğlalar, inşaat malzemeleri vs. Önünden geçeni görsele baktıra bildiğiniz her çalışma başarılıdır. Bu yüzden ne istediğinize iyi karar vermelisiniz. Bu durum çalışma istemeniz vermiş olduğunuz ücretin karşılığını almayı fazlasıyla sağlayacaktır.

İç mekan için tabela yapımında özellikle güvendiğiniz firmalarla çalışmaya dikkat ediniz. Özellikle krom kutu harf tercih eden müşteriler dikkatli olmalı.  Krom malzemenin iç mekan özelliklerine uyması ve işçiliğinin düzgün yapılmış olmasına dikkat etmelidirler.

 

Diğer konularda destek almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

İç mekan tabela adından da anlaşıldığı gibi daha gösterişli daha hassas ve yakından incelendiğinde daha pürüzsüz iç mekan için üretilmiş tabelalar dır. Bu tabelalar başta kapı önlerinde, ofis kapılarında, şirket içi yönlendirmelerde, alış veriş merkezi yönlendirmelerinde ve şirket girişlerinde kullanılmaktadır. Hızlıca destek almak için 0507 534 03 28 no lu telefona tıklayarak arama yapabilirsiniz.

İç mekan tabela özellikleri

Tabela tasarımı sınırsızdır ve tasarımcının düşünce gücüne göre çok farklı çalışmalar ortaya koyarak tabela çalışması yapılabilir ancak iç mekan tabela üretiminde kullanılan en sık ürünlerin başında krom harf ve pleksi gelmektedir.

İç mekanlarda çok çeşitli ürünler kullanılabilmektedir. Bu ürünlerin en yaygın olanları alüminyum profil olanlarıdır. Fiyat konusundan da alüminyum profil olan daha uygun olanıdır. Diğer bir çeşidi ise ahşap profil olanlarıdır ki bunlar alüminyum profil iç mekanlara göre daha gösterişli ola da daha pahalıdır. Diğer bir  tabela seçeneği ise plexi oyma tabelalar dır. Bu oyma tabelalar ise plexinin yazı yada tasarım şeklinde oyularak yapılması ve pleksinin bir kenarından neon ışığın yansıtılması ile oluşan tabelalar dır. Plexi tabelalar alüminyum ve ahşap tabelalara göre ebat baz alındığında daha pahalı olabilmektedir.  Bu tabelalarda kullanılan ürünler mekanın dekorasyonuna rengine ve ışığına göre değişebilmektedir. Bir çok kurumsal firmanın genellikle ilk girişinde müşterinin ilk karşılandığı bölümde görselliği oldukça şık bir biçimde uygulanmakta ve firmayı en ihtişamlı şekilde göstermenin amaçlandığı reklam ürünüdür.

İç mekan için tabela yapımında özellikle güvendiğiniz firmalarla çalışmaya dikkat ediniz. Özellikle krom kutu harf tercih eden müşteriler kromun iç mekan özelliklerine uyması ve işçiliğinin düzgün yapılmış olmasına dikkat etmelidirler.