Karton Çanta örnek resimler

Karton Çanta özellikleri

Reklam araçlarının en önemli unsurlarından bir tanesi de karton çantalardır. Piyasada oldukça fazla tercih edilmektedir. Günümüz perakende sektörünün gelişmesi, mağazacılığın modernize olması ile karton çantalar sektörün vazgeçilmez bir reklam aracı olmuştur. Bilindik olsun ya da olmasın piyasada tanıtımına önem veren her firma çanta tasarımlarına oldukça önem vermektedir.

Karton çantalar günümüzde en çok giyim sektöründe ve ayakkabı mağazalarında başta olmak üzere elektronik ve hediye sektöründe oldukça tercih edilen üründür. Gösteriş ve reklam anlayışı bakımında oldukça elverişli bir ürün olması nedeniyle çok tercih edilmektedir.

Karton çantalar adından da anlaşıldığı gibi kağıt ürünlerdir ve matbaa teknolojisi ile üretilmektedir.  Ofset baskı ile 4 renk matbaada istenilen özelliklerde ve tasarım da yapılabilmektedir. Bünyemizde bulunan iki çeşit kağıt çanta grubu vardır; bunlardan birincisi normal karton çanta ikincisi ise kraft kağıttan üretilen çantalardır.

Kraft çanta modelleri ise daha çok perakende hediyelik satan yerlerde ve yemek hizmeti veren pizza ve fast food tarzı şirketlerde terih edilmektedir. Kraf kağıdın hafif ve ucuz olması insanları bu ürüne yöneltmektedir. Son yıllarda kraft kağıt üretimindeki gelişme bu ürünün şıklığını artırmasıyla birlikte tercih edilme oranı yükselmiştir.

En çok tercih edilen çanta ebatı 25×35 olmasına rağmen müşteri isteğine göre çok farklı ebatlarda üretilebilmektedir. İhtiyacınız olan ebat için satış danışmanımızla görüşerek firmanız için en iyi ebatları belirleyebilirsiniz.

Üŕün grubuna ait galeriyi göruntülemek için resimlerin üzerine tıklayınız.

Reklam konusunda her şeyde olduğu gibi çantalarında yeri önemlidir. Kurumsal firmalar bu konuda çantalarındaki görsel çalışmalara ve bu çalışmalardaki tasarıma önem vermektedir. Logodan başlayarak tabela, katalog, açık hava reklamları gibi bütün reklam alanlarında bir bütün olarak aynı mesajı vermeyi hedefleyen firmalar çanta tasarımlarını da göz ardı etmemektedir.

Bu bağlamda Ajansımız, üzerine grafik çalışması yapılabilecek her türlü çanta imalatında sizlere çözüm ortaklığı sunabilmektedir. İmalat ve tasarım deneyimi yaşadığımız Bez çanta, Ham Bez Çanta, Plastik Poşet, Karton poşet ve kraft çantalar Ajansımız bünyesinde sizlere en iyi hitap edecek şekilde tasarlanıp firmanıza uygulanmaktadır.

Bez çanta ve ham bez çantalarımızda serigrafi baskı ve lazer baskı teknikleriyle baskı yapılmaktadır. Bu tür çantalar genellikle promosyon ürünü olarak kullanılmakta olup plastik poşetlere göre daha uzun ömürlü ve daha kullanışlı olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Plastik poşetler perakende sektörünün en vazgeçilmez ürünü ve reklam aracı dır. Günlük ihtiyacı karşılamasının yanında firmalar küçük bir reklam aracı olarak poşeti tercih edebilmektedir. Bu durum firmaların kalitesine ve kurumsallıklarına göre tercih ettikleri poşet türlerini ve poşetin kalitesini belirlemektedir. Reklama yönelik poşetlerde kullanılan katkı maddeleri daha az renk ve hacim daha çok olmaktadır.

Karton çantalar günümüzde en çok giyim ve ayakkabı mağazaları tarafından tercih edilmektedir. Genellikle siyah tercih edilen bu tür çantalar zerafeti ve şıklığı yansıtmasından dolayı bu renk tercihi yoğunluk kazanmıştır.