Fatura, İrsaliye baskı

Kupon Sticker

Sticker Etiket

Cepli Dosya örnekleri

Teklif ve evrak cepli dosya

Günümüz ticaret hayatında kapaklı dosya kullanmayan kurumsal firma neredeyse hiç yoktur. Bunun en önemli sebebi ise kurumsal firmaların imajlarına verdiği önemden kaynaklanmaktadır. Cepli dosyalar en çok fiyat teklifi ve firma tanıtım broşürü vermek için kullanılan evrak, broşür ya da teklif gibi kağıt ürünlerinin aşınmasını, ıslanmasını ya da deforme olmasını engelleyecek özellikte ve selefonlu olarak imal edilmektedir.  Her matbaa ürününde olduğu gibi cepli dosyalarda da kağıt özellikleri, baskı rengi, selefon özelliği, lak olup olmadığı gibi özellikler fiyatı belirlemekte önem taşımaktadır. Bu yüzden sipariş vermeden ve ürün hakkında araştırma yaparken bu kriterlere önem vermeli fiyat kıyaslamalarında bunlara dikkat etmelisiniz.

Kurumsal firmalar bu tür çalışmaları genellikle kurumsal kimlik tasarımı aşamasında yaptırmaktadır. Logo tasarımından başlayıp firmanın her ihtiyacının tasarlanıp bir kritere oturtulduğu kurumsal kimlik tasarımında kapaklı dosya tasarımı da firmanın kurumsal yapısına uygun şekilde tasarlanıp firmaya teslim edilmektedir.

Kapaklı dosyalar çoğunlukla göz önünde bulunan ürünlerdir ve pek çok yerde sıklıkla karşılaşmışsınızdır. Bu bakıma hem reklam açısından hem de marka imajı açısından önemli bir üründür. Bu yüzden firmaların kapaklı dosya tasarım ve baskı kalitesine dikkat etmeleri gerekmektedir. Bir çok kişinin önemsiz olarak gördüğü kapaklı dosya hatta kurumsal kimlik tasarımı aslında hafife alınmayacak ölçüte intiba bırakmaktadır. Bu yüzden ısrarla belirttiğimiz hem kurumsal çizginiz hem de kurumsal kimlik tasarımınız çok önemlidir.

Kapaklı dosya baskılarında iki çeşit kalınlık ve 2 varyasyon kullanılmaktadır. Bunlardan biri  genellikle müşterilere dağıtmak üzere daha düşük gramajlardaki kapaklı dosyalardır. Parlak ve mat selefonlu olarak üretilebilmektedir. Bunun yanında kalın olarak ta üretilen kapaklı dosyalar oldukça sık tercih edilmektedir. Bu tamamen müşterinin tercihine bağlıdır aslında her boyut her özellikte üretilebilmekte yaldız, gofre, lak ve kabartma gibi özellikler tasarıma uygulana bilmektedir. Her özellik ayrı bir ücret gerektirdiği gibi ürüne ayrı bir kalite kazandırdığı gerçeğini unutmamak gerekmektedir.