Ham bez çanta üzerine yapmış olduğumuz bir kaç çalışma

Bez Çanta Özellikleri

Genellikle promosyon ürünlerinde kullanılan bez çantalar adından da anlaşıldığı gibi ham bezden yapılmaktadır. Günümüz reklamcılık ve baskı sektörünün gelişmesine paralel olarak firmalar da bez çantalar üzerinde etkili grafik ve görsellerle daha etkin reklamlar ile şirketlerinin isimlerini duyurmaya ve değişik promosyon hediyeler ile reklam yapmaya çalışmaktadır. Bu çantaların üzerine uygulanan görseller daha çok vektörel ağırlıklı çizimler olmakla birlikte transfer baskı uygulamaları da yapıla bilmektedir. Ancak transfer baskı uygulamaları diğer vektörel serigraf çalışmalara göre çok pahalı olduğundan çok tercih edilmemektedir.

Bu bez çantalar özellikle fuar dönemlerinde ve çeşitli etkinliklerde firma reklamı içeren baskılar kullanılmak koşulu ile tercih edilen reklam ürünleridir. Günümüzde bir çok firma  bez çanta ya da tela çantayı fuarlarda yada reklam etkinliklerinde tercih etmektedir. Yıllardır süre gelen fuar ve promosyon deneyimimizi ele aldığımızda hemen hemen bütün büyük firmalar ham bez veya tela çantalar ile firma reklamı yapma yoluna gitmişlerdir.

Tela çantaya nazaran daha az tutulmasının sebebi ise kıyaslandığında tela çantadan daha pahalı olmasıdır, ancak tela çantaya göre daha uzun ömürlü ve daha kalitelidir.

Bez çantaların en önemli özelliği ise geri dönüşümlü ve doğaya karşı saygılı bir ürün olmasıdır. Bu yüzden son dönemlerde firmaların reklam ürünü olarak kullandığı doğaya saygılı firma imajını göstermek için de birçok firma için tercih sebebi olmuştur.

Üŕün grubuna ait galeriyi göruntülemek için resimlerin üzerine tıklayınız.

Reklam konusunda her şeyde olduğu gibi çantalarında yeri önemlidir. Kurumsal firmalar bu konuda çantalarındaki görsel çalışmalara ve bu çalışmalardaki tasarıma önem vermektedir. Logodan başlayarak tabela, katalog, açık hava reklamları gibi bütün reklam alanlarında bir bütün olarak aynı mesajı vermeyi hedefleyen firmalar çanta tasarımlarını da göz ardı etmemektedir.

Bu bağlamda Ajansımız, üzerine grafik çalışması yapılabilecek her türlü çanta imalatında sizlere çözüm ortaklığı sunabilmektedir. İmalat ve tasarım deneyimi yaşadığımız Bez çanta, Ham Bez Çanta, Plastik Poşet, Karton poşet ve kraft çantalar Ajansımız bünyesinde sizlere en iyi hitap edecek şekilde tasarlanıp firmanıza uygulanmaktadır.

Bez çanta ve ham bez çantalarımızda serigrafi baskı ve lazer baskı teknikleriyle baskı yapılmaktadır. Bu tür çantalar genellikle promosyon ürünü olarak kullanılmakta olup plastik poşetlere göre daha uzun ömürlü ve daha kullanışlı olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Plastik poşetler perakende sektörünün en vazgeçilmez ürünü ve reklam aracı dır. Günlük ihtiyacı karşılamasının yanında firmalar küçük bir reklam aracı olarak poşeti tercih edebilmektedir. Bu durum firmaların kalitesine ve kurumsallıklarına göre tercih ettikleri poşet türlerini ve poşetin kalitesini belirlemektedir. Reklama yönelik poşetlerde kullanılan katkı maddeleri daha az renk ve hacim daha çok olmaktadır.

Karton çantalar günümüzde en çok giyim ve ayakkabı mağazaları tarafından tercih edilmektedir. Genellikle siyah tercih edilen bu tür çantalar zerafeti ve şıklığı yansıtmasından dolayı bu renk tercihi yoğunluk kazanmıştır.