Işıklı Tabela

Işıklı Tabela, Tabela türleri arasında en çok tercih edilenidir.Kullanılan malzeme çeşitliliği ve tasarımlarımızın esnekliği göz önüne alındığında ışıklı tabela modelleri sınırsız diye biliriz. Tasarım esnekliği ve ışığın vermiş olduğu albeni sayesinde en çok tercih edilen tabela türüdür. Neredeyse tüm alanlarda ışıklı tabelalara rastlamışsınızdır.
Işıklı tabela türleri çok gelişmiştir. Ancak en çok kullanılanı Pleksi kutu harf ve Kompozit oyma ve krom kutu harf modelleridir. Bunların yanında Alüminyum kutu harf, Vinil germe tabela, Polikarbon, gravür ve son dönemlerin en çok tercih edilenleri Lamplex tabela ışıklı tabelalara örnek gösterilebilir.
Yıllardır yüzlerce firmaya tabela tasarımları yapıyor ve yeni tasarımlar ortaya koymaya çalışıyoruz buna rağmen daha önce görmediğimiz tabela tasarımları ile ilk defa karşı karşıya kaldığımız oluyor. Bu durum tabela tasarımının ve kullanılan malzemenin ne kadar sınırsız olduğunu ortaya koyuyor. Örneğin su borusundan harfler yapılarak yapılan tabelalar. Ve ya duvara asılan saksılarla oluşturulan görsel tabela da bu duruma örnek teşkil edebilir.
Fikirmen medya grup olarak tabela tasarlarken amacımız sadece bir çizim yapmak değil, tasarımını yaptığımız firmaya uygulayacağımız tabela ile bir değer kazandırmaktır…

Işıklı Tabela özellikleri

Tabela dendiğinde akla çok çeşitli tabelalar gelse de en yaygın olanı kutu harfli ışıklı tabelalar dır. Bu ışıklı tabelalar içten florasan aydınlatmalı ya da kutu harf içinden zemine led aydınlatmalı olarak tanımlanmaktadır. Işıksız tabelalar da aynı şekilde fakat aydınlatma kullanılmayarak yapılmaktadır.

Işıklı tabelalar günümüz reklamcılık sektöründe hemen hemen tüm firmaların kullandığı en etkin tanıtım ürünüdür. Çevrenize baktığınızda her yerde görebildiğiniz ışıklı tabelalar çeşitli özelliklerde ve kalitelerde hazırlanabilmektedir.  Önceki yıllarda demir kasa içerisine yazılı plexi uygulanarak yapılan ışıklı tabelalar günümüzde çok çeşitli özellikler taşımaktadır. Örnek olarak kutu kutu harfli tabela yapıldığını ele alırsak  kutu harfte kullanılan plexi nin ışığı geçirgenliği çok önemlidir. aynı zamana da kullanılan renkler de ışığa karşı değişik tepki verdiğinden dolayı kullanılan renklere göre de plexi yada folyo kullanılmalıdır. Işıklı ya da ışıksız tabelalar arasında en uygun olarak görülen Vinil (Vinyl) germe olarak adlandırılan branda germe tabelalar dır. Bu tabelalarda kullanılan brandalar ise çevrenizde gördüğünüz brandalardan farklı olup germeye ve esnemeye dayanıklı brandalar kullanılmaktadır.

Işıklı Krom kutu harf tabela

Çevrenizde gördüğünüz bir çok tabela genellikle en uygun fiyat nereden alındı ise oraya yaptırılmıştır. Fakat bilinmelidir ki aynı görünümlü iki tabelanın kalitesi ve kullanılan malzemeleri kalite bakımından çok farklı olabilmektedir. Örnek olarak bir kutu harf yaptırılırken kullanılan plexi kalınlığı olması gereken kalınlıkta olmadığında zamanla ısınan ve soğuyan hava nedeni ile deformasyona uğrayacak ve kırılacaktır. Tecrübeli bir usta ve bilgili bir ekip bu durumun ileride kendilerine sıkıntı çıkartacağını bildiğinden dolayı bu tür ışıklı tabelalar ya da kutu harf işlerinde malzemeden kaçmak gibi durumlara girmezler.

Biz Kuğu Ajans olarak tecrübeli ve deneyimli tabela ekibimizle birlikte istediğiniz her özellikteki ışıklı tabelayı yapabilmekteyiz. Kullanılan malzeme bakımından hiçbir zaman ucuza kaçmayan ve yapılan her işe ayrı bir referans gözüyle bakan ekibimiz her zaman müşterş memnuniyetini amaç edinmektedir.