Araç Giydirme

Araç giydirme çalışmalarımızdan bir kaç örnek

Araç Giydirme de son değişiklikler.

Son dönemde yapmış olduğumuz bazı araç kaplama işlemlerinden bahsederken yine araç kaplama hakkında bilgiler vermek istedik. Özellikle son yıllarda karşılaştığımız dönemlik araç kaplama işlemlerinde uygun fiyatlı araç kaplama işlemlerinde normal folyo ile uygulama yapma olayı yaygınlaşmıştır.  Reklamın ömrü ve fiyat bakımından müşteri uygun fiyata yöneldiği için normal folyo tercih edilmeye başlanmıştır.

Özellikle şu bilinmelidir ki normal folyolar araç kaplama için değildir. Sıcak hava ile yumuşatılarak ilk uygulandığında aracın şeklini alsa da kısa süre içinde patlama yapacaktır. Sebebi ise cast folyolar gibi sıcak havaya ve incelmeye dayanıklı olmamalarıdır. Bizler müşterilerimizin isteğine göre bu uygulamaları yapsak ta tavsiye etmemekteyiz. Bu durumda oluşabilecek aksaklıklar konusunda müşterilerimize bilgi vermekte ve ne kadar süre ile dayanabileceğini söylemekteyiz. Yinede kısa süreli reklam işlemlerinde normal folyo kullanmak araç giydirme de ayrı bir alternatif olabilmektedir.

Araç giydirme işlemlerinde diğer bir alternatif seçenek ise düz zeminli araçlarda yapılabilmektedir bu seçenek normal folyo üzerine laminasyon kaplama işlemi ile gerçekleşmektedir. Araç kaplamada bu yöntem düz araçlarda ya da kasa kaplama işleminde kullanılabilir bir seçenektir. Fiyat konusunda cast folyodan uyguna gelmekte ve kullanım süresi olarak ta cast folyo kadar dayanabilmektedir.

En son olarak özellikle araclarınızda girintili alanlar için 3M marka nın kullandığı araç kaplama losyonudur. Bu losyonu aracın girintili bölgelerine uyguladıktan sonra kaplama yapılması bu bölgelerde folyonun patlama ve kabarma yapmasını engelleyecektir.

Videoların alt kısmında yaptığımız işlerin örneklerini görebilirsiniz.