Araç Giydirme

Videoların alt kısmında yaptığımız işlerin örneklerini görebilirsiniz.

Araç Giydirme de son değişiklikler.

Son dönemde yapmış olduğumuz bazı araç kaplama işlemlerinden bahsederken yine araç kaplama hakkında bilgiler vermek istedik. Özellikle son yıllarda çok sık karşılaştığımız dönemlik araç kaplama işlemlerinde müşterilere uygun fiyatlı araç kaplama işlemlerinde normal folyo ile uygulama yapma olayı yaygınlaşmıştır.  Gerek reklamın ömrü gerekse fiyat bakımından müşteriyi bu tür hamlelere yönelten bu yöntemle kısa süreli araç kaplama işlemlerinde normal folyolar kullanılmaya sık sık başlanmıştır.

Özellikle şu bilinmelidir ki normal folyolar araç kaplama için değildir ve sıcak hava ile yumuşatılarak ilk uygulandığında aracın şeklini alsa da kısa süre içinde patlama yapacaktır. Sebebi ise cast folyolar gibi sıcak havaya ve incelmeye dayanıklı olmamalarıdır. Bizler müşterilerimizin isteğine göre bu uygulamaları yapsak ta tavsiye etmemekteyiz yada oluşabilecek aksaklıklar konusunda müşterilerimize bilgi vermekte ve ne kadar süre ile dayanabileceğini söylemekteyiz. Yinede kısa süreli reklam işlemlerinde normal folyo kullanmak araç giydirme de ayrı bir alternatif olabilmektedir.

Araç giydirme işlemlerinde diğer bir alternatif seçenek ise düz zeminli araçlarda yapılabilmektedir bu seçenek normal folyo üzerine laminasyon kaplama işlemi ile gerçekleşmektedir. Araç kaplamada bu yöntem düz araçlarda ya da kasa kaplama işleminde kullanılabilir bir seçenek olup fiyat konusunda cast folyodan uyguna gelmekte ve kullanım süresi olarak ta cast folyo kadar dayanabilmektedir.

En son olarak özellikle araclarınızda girintili alanlar için 3M marka nın kullandığı araç kaplama losyonudur. Bu losyonu aracın girintili bölgelerine uyguladıktan sonra kaplama yapılması bu bölgelerde folyonun patlama ve kabarma yapmasını engelleyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir