ışıklı tabela örnekleri

Krom Kesim Tabela

Fikirmen Medya Grup kendi bünyesinde kurumsal işler çıkartmak anlamında profesyonel bir ekip le dilediğiniz her türlü tabelayı kolaylıkla yapabilmekteyiz. İmalat bünyemizde krom kutu harf, pleksi kutu harf, ışıklı- ışıksız tabelalar, vinyl germe tabelalar, iç mekan tabelaları ve totem tabelalar da dahil olmak üzere her türlü açık hava reklamcılığını kapsayan reklam ürünleri hizmeti verebilmekteyiz. Bir reklam ajansı olarak kendi bünyemizde hizmet te verebilmemiz siz müşterilerimizin istediği tasarımları tabelalara yansıtma bakımından oldukça önemlidir.
Her alanda, her sektörde ve her yerde reklamın en önemli unsurlarından biri olmuştur. Gelişen teknoloji ile birlikte her yıl yeni tasarımları ve tasarım teknikleri geliştirilmekte ve insanların beğenisine sunulmaktadır. İmalatta kullanılan materyallere her yıl yenileri eklenmektedir. Gerek yeni tabelalar için tasarımlar ortaya çıkartma amacı gerekse daha uygun fiyata tabela imal etme gereksinimleri tabela imalatçılarını bu tür yenilikler yapmaya itmiştir.

Tabelaların tasarımı sadece belirli malzemelerden yararlanarak ortaya bir şey çıkartmak değil, aksine tabelanın uygulanacağı yerin konumu, uygulatacak kişi ya da firmanın kurumsalı ile uyumlu halde tasarlanarak kendini en iyi şekilde ifade edip ilgi çekeceği ve aynı zamanda göze de hitap edecek şekilde tasarlanıp uygulanmasıdır.

Günümüzde ilk aklımıza gelen tabelalar ışıklı ve ışıksız tabela, kutu harf, krom kutu harf ya da vinyl germe tabelalar gelmektedir. Fakat günümüzde çok daha değişik yöntemlerle farklı tasarımların ortaya çıktığı görülmektedir. Özellikle totem tabelalarda kullanılan bu tasarımlar yeni tabelaların imalatına ışık tutmaktadır.

Tabela imalatında kullanılan materyaller

Tabelanın imalatında kullanılan ve lüksün göstergesi krom kutu harf tabelalar dır ve bunlarda kullanılan malzeme paslanmaz kromdur. Tabi ki her malzemede olduğu gibi krom malzemelerinde kalitelisi ve ucuz olanı bulunmaktadır. Bu açıdan bakıldığında krom kutu harf  yaptırırken kullanılan malzeme ve hangi ortamda kullanılacağı çok önemlidir. Diğer malzeme ise pleksidir. Pleksi ham maddesi plastik olan  ve ısıyla şekillendirilerek kutu harf yapımında da kullanılan şık tasarımlarının ortaya çıkartıla bildiği genellikle kutu harf tabelaların yapıldığı malzemedir. Kompozit dediğimiz genellikle tabelanın zeminini oluşturan malzemedir. Çeşitli kalınlıkları olan kompozit mat görünümlü zemini sayesinde üzerindeki rengi daha doygun gösteren kaliteli bir materyaldir. Her türlü tabelanın imalatında en çok tercih edilen malzemelerin başında kompozit gelmektedir. Bunun dışında ahşaplar demiz zeminler, taş desenler ya da duvar kağıdı ile kaplanmış duvarlar da tabelalar için zemin oluşturabilmektedir