Dergi tasarım baskı görsel örnekleri

Dergi Tasarım baskı

Grafik tasarımın bir parçası olan dergi tasarımı firmamızın hizmetlerinden bir tanesidir. Her tasarım işinde olduğu gibi dergi tasarımı için de yansıtılmak istenen tasarım, ulaşılmak istenen kitle ele alınarak birbiri ile uyumlu şekilde tasarlanarak hedef kitleye en iyi şekilde ulaşma hedefi ile tasarım yapılmaktadır.

Dergi tasarımı günümüzde sadece bilinen dergiler tarafından değil dernekler, kulüpler ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin hizmetlerini ya da faaliyetlerini aktarması adına tercih edilmektedir. Yapılan icraatları, yenilikleri ve faaliyetleri karşı tarafa aktarmanın en kalıcı yollarından birisi de dergilerdir. Bunlar genellikle haftalık, aylık ve yıllık olarak basılmaktadır.

Dergilerde karşı tarafı etkilemenin en önemli unsuru kapak tasarımıdır ardından iç sayfa dizaynı ve okunabilirlik önemlidir. Bu yüzden dergi tasarımı başlı başına profesyonel bir tasarım direktörü tarafından yapılması çok önemlidir. Zira herkes bu dergileri reklam amaçlı yapmaktadır ve amaca yönelik olması en önemli unsurdur. Bu yüzden çoğu kişinin düştüğü en büyük hata derginin yapılmış olması ve üzerinde logolarının görünmesidir. Halbuki herkesin en çok dikkat ettiği konu dergiyi elinize aldığınızda ve sayfaları gezerken gördüğünüz seçiciliktir. Aksi halde açılan sayfalarda bir karmaşa varsa ve uyum içerisinde değilse yazılarda kullanılan fontlar okunabilecek karakterde ve aralıklarda değilse okunmayı zorlaştırmaktadır ve bu yüzden yapılan emek boşa gitmektedir. Diğer bir hata ise sürekli aynı tasarımların kullanılmasıdır. Bir kalıptan çıkmışcasına her yerde aynı tasarımların ve şablonların kullanılması da okunurluğu azaltmakta ve dikkat çekmemektedir bu yüzden tasarım şablonları da son zamanlarda dergi tasarımlarında oldukça önem taşımaktadır.

Dergi tasarım baskı ve teslimatına kadar her türlü ayrıntıyı dikkatle takip ederek müşterilerimize teslim etmeye çalışan firmamız yapılan harcamaların kuruşu kuruşuna karşılığını vermeyi misyon edinmiştir.