Kutu Harf Tabela

Işıklı Kutu harf tabela reklam sektörünün en çok kullanılan ürünüdür. Bir caddeye çıktığınızda mutlaka görebileceğiniz kutu harf tabelalar kullanılan malzeme ve malzeme kalitesi bakımından ise çok ciddi farklılık  gösterebilir. Kutu harf tabelalar ışıklı ve ışıksız olmak üzere yapılabilir. Krom, Alüminyum, Pleksi başta olmak üzere farklı materyallerden de kutu harf yapılabilir.  Özelliklerine ve kullanılacak yere göre değişen tabelalar malzeme bakımından da çeşitlilik göstermektedir. Örnek olarak iç mekan ve dış mekan krom tabelalarda kullanılan malzeme arasında fark bulunmaktadır. Bunu sizler fark etmeseniz bile üreticilerin dikkat etmesi ve müşteriye o kalitede ürün vermesi gerekmektedir.

Tabela yapımında kullanılan pleksiyi örnek alacak olursak dış mekan için gerekli kalınlıkta kullanılmadığında soğuk hava yada sıcak hava nedeni ile ince yapısı deformasyona uğrayacak ve zamanla kırılacaktır. Günümüzde en kaliteli olarak nitelendirilen paslanmaz kromdan yapılan tabelalar dır. Bu tabelalarda da gümüş ve altın varaklı model uygulanabilmektedir. Her üründe olduğu gibi bu ürünlerde de malzemenin ucuzuna kaçınabilmektedir. Bu yüzden kuru harf  yaptırırken dikkatli olmak gerekmektedir.

Reklam sektörü geliştikçe ürün kalitesi ve çeşitliliğinde artış sağlanmakta ancak rekabetinde artması ile paralel olarak bölgelere göre ürün kalitesi oldukça düşmektedir. Örneğin görsele bakılarak iki farklının aynı malzemeden ürüne çıkarttığı fiyat arasında 30%  50% fiyat farkı çıkabilmektedir. Bunun sebebi satılacak bölgeden çok üretimde kullanılan malzemenin kalitesidir. Örneğin 8 TL ye rahatlıkla nalburdan bulabileceğiniz bir silikon varken 18 TL lik Avrupa marka silikon kullanan tabelacı dan çekinmeyin.

Güncel İşlerimiz için bizi sosyal medyadan takip ediniz.

https://instagram.com/fikirmen

https://instagram.com/tabelamis