Araç Giydirmede ARLON dönemi

Araç giydirme işlemi firmamızın en yoğun ve en başarılı iş koludur. Fikirmen Medya Grup kurulduğu günden bu yana Araç Giydirme işlerine önem vermiş ve bu işi profesyonelce yapan firmalar dandır. Yaptığımız işlere buradan bakabilirsiniz.

Araç Kaplama işleri basite alınmayacak ve baştan savma yapılmayacak kadar önemlidir. Diğer dış cephe uygulamalarına göre daha dikkatli tasarım ve usta uygulama istemektedir.

Yıllarca yaptığımız araç giydirme uygulamalarında ustanın tecrübesi ne kadar iyi olursa olsun gerek hava şartları gerek uygulamanın yapıldığı ortamın sıcaklığı nedeni ile folyo hava kabarcığı yapmaktadır. Bu kabarcıklar daha önceden maket bıçağı ucu ile delinerek yok edilmekteydi. Ancak ARLON markası araç kaplama folyoları için geliştirdiği ARLON DPF 6000XRP  Hava Kanallı(Bubble Free) Cast Araç Kaplama Folyosu ile bu sorunları tamamen ortadan kaldırmayı amaçladı ve başarılıda oldu.

Arlon Hava Kanallı araç kaplama folyosu ile yapmış olduğumuz ilk uygulamadan itibaren uzun yıllardır kullandığımız ve hiçbir zaman kullanmaktan taviz vermediğimiz 3M Controltac Cast Folyo kullanmaya ara verdik. İlk andan itibaren uygulamadaki başarısı sayesinde bu folyo araç giydirme yapanların rüyalarındaki folyo diyebiliriz. Araca uygulanması ve zeminin pürüzsüzlüğü ile uygulama süresinide kısaltarak aracın dahada temiz çıkmasını sağlayan bu folyo sayesinde ARLON u kutlarız.