Karton çantalar adından da anlaşıldığı gibi kağıt ürünlerdir ve matbaa teknolojisi ile üretilmektedir.  ofset baskı ile 4 renk matbaada istenilen özelliklerde ve tasarım da yapılabilmektedir. Bünyemizde bulunan iki çeşit kağıt çanta grubu bardır; bunlardan birincisi normal karton çanta ikincisi ise kraft kağıttan üretilen çantalardır.

Karton çantalar günümüzde en çok  giyim mağazalarında ve ayakkabı mağazalarında tercih edilmektedir.  Ve en çok siyah renkli tasarımlar tercih edilmektedir. Gerek zarafeti yansıtması gerekse şıklığından dolayı tercih edilmektedir.

Kraft çanta modelleri ise daha çok perakende hediyelik satan yerlerde ve yemek hizmeti veren pizza ve fast food tarzı şirketlerde terih edilmektedir. Kraf kağıdın hafif ve ucuz olması insanları bu ürüne yöneltmektedir. Son yıllarda kraft kağıt üretimindeki gelişme bu ürünün şıklığını artırmasıyla birlikte tercih edilme oranı yükselmiştir.

En çok tercih edilen çanta ebat ise 25×35 tir.

Sayfamızı paylaşmak ister misiniz?Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on StumbleUponShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrDigg this